Αθλητικά

Αστέρας Τρίπολης-Τότεναμ 1-2

Ο Αστέρας Τρίπολης ηττήθηκε χτές από την Τότεναμ με 1-2 μέσα στο κατάμεστο από 6.000 οπαδούς ‘’Θεόδωρος Κολοκοτρώνης’’.

Παρά τον χαρακτήρα που έδειξαν και τις χαμένες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο, οι Αρκάδες πλήρωσαν τα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου στα οποία δέχθηκαν 2 γκόλ. Στο 36’ με πέναλτι ο Τάουνσεντ άνοιξε το σκόρ και λίγα λεπτά αργότερα στο 42’ ο Κέιν διπλασίασε τα τέρματα για τους Άγγλους. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά με αποκορύφωμα το δοκάρι του Μάσα στο 65’. Στο 90’ ο Μπαράλες σκόραρε για τον Αστέρα και στα επόμενα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες για να ισοφαρίσει , όμως χωρίς να τα καταφέρει. Οι Αρκάδες στην επόμενη αγωνιστική στις (5/11) αντιμετωπίζουν στην έδρα τους την Τούρκικη Μπεσίκτας.