Αθλητικά

Βέροια-ΟΦΗ 4-1

Η Βασίλισσα του Βορρά υπέταξε τον ΟΦΗ των χιλίων προβλημάτων. Οι Βεροιώτες συνέτριψαν τον ΟΦΗ με 4-1. Η ομάδα του Γκρανέρο ευτύχησε να προηγηθεί στο 18 λεπτό χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπεν. Στο 30 λεπτό οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του αμυντικού των Κρητικών Θοδωρή Τριποτσέρη.

Δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι με τον Μπαργκάν. Το 2-0 έκανε στο 39 ο Παυλίδης ενώ ο ΟΦΗ είχε μειώσει προσωρινά στο 39 με τον Μακρή. Οι Βεροιώτες έβαλαν και τρίτο γκολ αυτή τη φορά με τον Καλτσά στο 40 λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν ήταν όμοιο με το πρώτο. Παρ όλα αυτά η Βέροια έκανε το 4-1 ξανά με τον Μπεν στο 60 λεπτό της αναμέτρησης. Με αυτή τους τη νίκη βάζουν πλώρη για τα play off.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Βέροια (Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Όστοϊτς, Ραούλ Μπράβο, Παυλίδης, Μπαργάν (62’ Καμπορά), Μπεν, Μπατιόν, Μαλόν, Βεργώνης (69’ Άρτσε), Καλτσάς (75’ Εσπάρθα), Βέρτζος.

Στον πάγκο οι: Τζινάρ, Ντουμίτρου, Μπαλάφας, Γεωργιάδης

ΟΦΗ (Αναστόπουλος): Λόρια, Τριποτσέρης, Μπανούσης, Μονιάκης, Κουτσιανικούλης (46’ Κάλαϊτζιτς), Τζορτζ (68’ Μαραθιανός), Ροβίθης, Λαμπρόπουλος (56’ Μανιδάκης), Στάθης, Φαζός, Μακρής

Στον πάγκο οι: Αγριμάκης, Δαμιανάκης, Φερνάντεθ, Μπολάκης.